Medové týždne na Slovensku #2 Kráľovský vidiek - Merymy

Medové týždne na Slovensku #2 Kráľovský vidiek

Aj vy patríte medzi mladomanželov, ktorí neplánujú na svadobnú cestu vycestovať za hranice Slovenska? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na príjemný oddych vo dvojici, za ktorý nezaplatíte celý majlánd. Ide o lokality, ktoré sú v blízkosti prírody, ponúkajú wellness a kvalitné gurmánske zážitky. Je to niečo pre vás? Čítajte ďalej.


Gašperov mlyn

 

Štvrťhodinku autom od Popradu nájdete malú dedinku, ktorá sa nazýva Batizovce. V tejto dedinke sa priamo pod vypínajúcimi sa Vysokými Tatrami nachádza vila Gašperov mlyn. Očarí vás svojou nadštandardne chutnou kuchyňou, kde si napríklad po celodennej turistike pochutnáte na výbornom jedle z lokálnych surovín.  

Vo vile nájdete aj wellness, či tenisový kurt. Možno dobrou správou je, že prevádzka je určená výhradne iba pre dospelých ľudí, takže sa nemusíte obávať uplakaných návštevníkov a dopriať si naozaj prvotriedny oddych. Domáce zvieratá sú povolené. 

Cenovo vás 2-dňový pobyt s raňajkami, večerou, fľašou sektu, neobmedzeným vstupom do wellness a tenisového kurtu vyjde na 345€ pre oboch.

 

Villa Helia

 

 

Sever Slovenska a najmä Orava je známa svojou prírodou a dobrosrdečnosťou ľudí. Tí vás tiež privítajú v Dolnom Kubíne v penzióne Villa Helia, kde si opäť prídu na svoje milovníci chutného jedla.  

Ubytovať sa tu môžete v apartmáne s privátnou vírivkou s teplotou vody 38 °C a výhľadom na hviezdne nebo. Raňajky dostanete ozvláštnené o produkty z topinamburov, keďže domáci sú aj pestovatelia tejto zeleniny. Počas dňa za môžete vybrať na turistiku do nádherných Západných Tatier, navštíviť Oravský Hrad či si vychutnať skvelú lyžovačku v Ski Parku Kubínska Hoľa. 

Tak ako Gašperov Mlyn aj v tomto penzióne si potrpia na dokonalý oddych, preto je aj toto zariadenie “adult friendly”. Za jednu noc pred 2 osoby aj s raňajkami tu zaplatíte od 119 € do 159€.


Oravský Háj

 

Na oravskom vidieku ešte chvíľku ostaneme, a to konkrétne v dedinke Brezovica, kde sa nachádza horský hotel s názvom Oravský Háj. Tento rezort sa nachádza v priam nedotknutej prírode. Okrem ubytovania, wellness a výbornej kuchyne, tu nájdete aj farmu s viac ako 500 zvieratkami, žrebčín s 13 koňmi, tokajskú pivnicu s degustáciami, či dokonca legendárnu sochu bociana plodnosti. 🙂

Okrem toho aj okolie ponúka množstvo atrakcií v podobe cyklotúry priamo do Zuberca alebo cez chránenú oblasť smerom do Poľska (bicykel si môžete požičať v hoteli). Oravská priehrada, Oravský hrad a Rio de Klin by ste si tiež nemali nechať ujsť. Pravdepodobne sa tu nudiť nebudete. 

Cenovo je takýto oddych podobný ako v Gašperovom mlyne – za 2 noci pre 2 osoby zaplatíte 342 €.

 

Chateau Gbeľany

 

 

História tohto miesta siaha až do polovice 18.storočia. Kedysi panstvo s ovocným sadom a rozsiahlym parkom, dnes hotel v zrekonštruovanom barokovom kaštieli v dedinke Gbeľany pri Národnom parku Malá Fatra. Hotel sa pýši štyrmi hviezdičkami a okrem kvalitnej gastronómie a wellness, si tu v obkolesení prírody môžete vychutnať prechádzku anglickým parkom, cyklotúru alebo sa rovno vydať na turistiku v Malej Fatre. 
 
Pobyt pre vás a vášho manžela na 2 noci s raňajkami, bazénom, wellness, fitkombowlingom a vstupom do Považského múzea vás vyjde 232 €.


Kaštieľ Appony

 

 

Kedysi majestátne sídlo starého uhorského šľachtického rodu Apponyi, dnes luxusný hotel, ktorý priam dýcha históriou. Kaštieľ sa nachádza v malej slovenskej dedinke iba kúsok severne od Nitry. Unikátom kaštieľa Appony je baroková knižnica s takmer 20 000 zväzkami. Sú medzi nimi diela Aristotela, PlatonaNewtonaMacchiavelihoGalileihoGoetheho a iných významných európskych autorov v pôvodných vydaniach. Ak patríte medzi milovníkov literatúry, toto je miesto, ktoré by sa vám mohlo páčiť.  

Kaštieľ navyše obklopuje 9 hektárový park so vzácnymy drevinami. V okolí sa nachádzajú zrúcaniny Oponického hradu, hrobka rodu Apponyiovcov, či múzeum, pivnice a vinohrady.

Za 2 noci s polpenziou, wellness, masážami, tenisovám kurtom alebo bowlingom a darčekmi tu zaplatíte 299 €.

Vidieckych panstiev, kaštieľov a hotelov máme na našom krásnom Slovensku naozaj mnoho. Ak si chcete oddýchnuť ako kráľovná, odporúčame sa porozhliadnuť po okolí a svoje idylické miesto na medové týždne si určite nájdete. V prípade, že ste skôr dobrodružnejší typ, určite si prečítajte prvý článok zo série – Medové týždne na Slovensku #1 Domčeky v korunách stromov. 

GET THE BEST APPS IN YOUR INBOX

Don't worry we don't spam

Tešíme sa na Váš názor

Pridať komentár

Merymy
Compare items
  • Total (0)
Compare
0

Prihlásiť sa